צביעת מתכת וסוגי צבע שונים

 
צביעת מתכת נעשית בדרכים שונות על פי סוג האלמנט הזקוק לצביעה. ישנן שיטות של צביעת מתכת המיועדות למשטחי מתכת גדולים הנמצאים בחוץ כמו גגות מתכת. מיכלי מתכת, קונסטרוקציות מתכת גדולות וכדומה, ושיטות שונות לצביעת אלמנטים קטנים יותר ממתכת שניתן לצבוע אותם בבתי מלאכה ייעודיים לשם כך.
 

צביעת מתכת בחוץ

 
צביעת מתכת בחוץ כוללת ניקוי המתכת לפני הצביעה על ידי התזת חול (או חומר גרגירי דומה) בלחץ על המשטח הנחוץ צביעה. החול מתפקד כמו נייר זכוכית המגיע לכל הפינות ומשייף את המתכת, מוריד לכלוך וזיזים שונים ומכין את האלמנט לצביעה. לאחר מכן צובעים את המתכת באמצעות צבע נוזלי על ידי ריסוס הצבע עם אקדחי צבע מיוחדים. שיטה זו מיושמת בצביעת מכולות, קונסטרוקציות מתכת שונות, גגות מתכת, מיכלי מתכת גדולים וכדומה.
 
 
בחירת הצבע הנכון למתכת
 
 
 
צביעה על מתכת
 
 
 

צביעת מתכת בבית המלאכה

 
צביעה בבית המלאכה נעשית בכמה שיטות לרבות צביעה רטובה וצביעה בתנורים. צביעה בבית המלאכה כוללת את השלבים הבאים:

  • הכנה לצביעה – סידור האלמנטים בחדר נקי על מדפי צביעה מיוחדים
  • צביעה – שימוש בטכנולוגיות צביעה מתקדמות ובצבעים מיוחדים
  • בקרת איכות – בדיקת אחידות הצבע, הגוון והבוהק של המוצרים הצבועים
  • אריזת המוצרים – הכנתם למשלוח ללקוח
 

סוגי צבע

 
מתכות צובעים בסוגים שונים של צבע בהתאם לייעוד של המוצר והצורך של כל אחד. בצביעת מתכות נעשה שימוש בצבעים חד רכיביים ודו רכיביים על ידי צביעה רטובה, צבעים מוליכים על בסיס נחושת, זהב או כסף (מתאימים לפלסטיק) צבעים אנטיסטטיים, צבעי אפקט מטאלי אופנינה, מגע, אבן וגומי, צבעי מניפות טמבור ונירלט וכדומה.
צביעת מתכות מצריכה מיכשור מתקדם ומיומנות רבה על מנת להשיג צביעה אחידה לכל המוצרים אולאלמנטים הנצבעים, וכן ידע נרחב אודות סוגי הצבעים והשימוש הנכון בהם לכל ייעוד.
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צבי הנחל 3, ת"ד 12142, פארק תעשייה עמק חפר 3877701
טל': 6055514 - 04,  1700-555-010 פקס: 04-6103311
דוא"ל: mmn@bezeqint.net