סוגים שונים של מתכות בצבעים

 
 
אין ספק שבמקרים רבים שבהם אתם רוכשים מתכת, אתם תהיו מעוניינים גם לצבוע אותה. אכן הצורך בפעולה של צביעת מתכת נחוצה במקרים רבים, שכן הצבע המקורי של חלק ניכר מהמתכות, הוא צבע בעייתי למדי. עם זאת, ולמרות שהצורך של צביעת מתכת הוא גבוה מאד, בחרנו לבחור ולפרט עבורכם כמה מסוגי המתכות הנפוצים ביותר, אשר מפורסמים בין השאר גם בצבעים שלהם. עבור חלקם - אולי תרצו גם שירותי צביעה, ועבור חלקם - הצבע הטבעי בהחלט יעשה את העבודה.


 

כמה מסוגי המתכות הנפוצות והצבעוניות

 


 
מתכות בצבעים שונים
 
 

● ברזל - הברזל ידוע פחות בשל הצבע שלו, שהוא בסופו של יום בעל גוון אפור-כסוף. הברזל מגיע במגוון רחב של צורות (ואף קיים בגוף האדם), ובצורתו המוצקה הוא כאמור בעל גוון אחיד למדי. הסיבה שאנו מציינים את הברזל היא שמודבר על חומר שמרכיב כ - 95% מסך המתכות שהאדם משתמש בהם. עם זאת, בגלל צבעו הבעייתי של הברזל, ברוב המקרים שבהם מזמינים את השירות של צביעת מתכת - הכוונה היא בעצם לצביעה של ברזל.

● אלומיניום - האלומיניום גם הוא בעל צבע אפור - דהוי למדי, וגם הוא נמצא בשימוש נרחב במיוחד, בשל התכונות המיוחדות שלו - מצד אחד היכולת לעמוד בעומסים קלים עד בינוניים, ומהצד השני תכונות של גמישות רבה. לא תמיד יש צורך לצבוע את האלומיניום, אך במידה וכן,  כמובן שגם כאן יש לבצע צביעת מתכות מקצועית.

נחושת - הנחושת היא מתכת יוצאת דופן, בעיקר מבחינת רמת המוליכות הגבוהה שלה. מדובר על מתכת אצילה, בעלת רמת עמידות מעולה גם לתנאים קשים של מזג האוויר. הצבע שמזוהה עם הנחושת יותר מכל הוא צבע הארד בגוון האדמדם. מתכת זו נמצאת בשימוש בעיקר בחלקים פנימיים (למשל בחוטי חשמל), ולכן ממילא, אין תמיד צורך לצבוע אותה.
● פליז - הפליז מורכבת בעצם משתי מתכות. הראשונה שבהן כבר הוזכרה - זוהי הנחושת. המרכיב השני הוא של אבץ. לפי ההרכב של הפליז גם צבעו משתנה - החל מגוון אדום שמזכיר במיוחד את צבע הנחושת, ועד לגוונים שונים של צהוב. לרוב, משנים את ההרכב של הפליז כדי לקבל את הגוון הרצוי. עם זאת, אפשר להשתמש בשירות של צביעת מתכת, בכדי לחזק את הצבע הטבעי של הפליז.

● זהב וכסף - מה שמיוחד בזהב והכסף, הוא בכך שמדובר על שתי מתכות, שהצבע הטבעי שלהן הפך לזיהוי של צבע בעצמו! כיום אפשר להשתמש בצבעים שהם בגוונים של כסף וזהב, כדי לצפות מתכות שונות, ולהקנות להן מראה יוקרתי יותר.

 
 

עם איזה מתכת אתם תרצו לעבוד

 
 

חשוב מאד להבין, שמעבר לכך שיש סוגים רבים ומגוונים מאד של מתכות בצבעים שונים, הרי שגם שיטות הצביעה שלהם הן לעתים שונות, לפי האופי של המתכת. לכן, כשאתם בוחרים מתכת לפי סוג הצבע, ואתם מעוניינים אולי לכסות על הצבע או לחזק אותו - שימו לב תמיד לסוג המתכת, ורכשו ציוד מתאים.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צבי הנחל 3, ת"ד 12142, פארק תעשייה עמק חפר 3877701
טל': 6055514 - 04,  1700-555-010 פקס: 04-6103311
דוא"ל: mmn@bezeqint.net