מחפשים טיפים לצביעת מתכת?

 

בין אם מדובר על הבית, המשרד, המפעל, או כל חלק מתחם אחר, יש להניח שיש בתוכו לא מעט מתכות, אשר זקוקות לצביעה. הרעיון של צביעת מתכת נובע מכך שפעמים רבות המתכות מהוות חומרים שהם אמנם יעילים מאד, חזקים מאד, גמישים, וניתן לבנות איתם פריטים רבים לשימושים מגוונים - אך במקביל, הצבע שלהם הוא צבע שאיננו מושך בעליל.
 למעשה, הצבע הרגיל של המתכות לא רק שאיננו יפה לעין - אלא שגם לעתים מתפתחת עליו חלודה, מצטבר לכלוך, וכך הדבר נעשה כמעט למפגע אסתטי. התהליך של צביעת מתכת אם כן, מאפשר לכם ליהנות מיתרונות המתכות השונות, וגם ממראה נאה. ריכזנו עבורכם כמה טיפים, שיסייעו לכם לצבוע את המתכות השונות בצורה יעילה יותר.
 
 
 

כמה טיפים לעזרה

 
 
לנקות את המשטח - לפני שמתחילים בתהליך של צביעת מתכת, יש לוודא שהמתכת עצמה מוכנה לכך. אם יש חלודה, לכלוך, חתיכות צבע ישנות וכיו"ב - יש להסיר אותן היטב. ניתן לבצע זאת לעתים עם צמר פלדה, עם חומרים להסרת חלודה, ובמקרים קשים יותר לקרוא כמובן לגורם מקצועי שיבצע את התהליך. מכל מקום, חשוב לזכור שצביעה של מתכות מלוכלכות או חלודות, תהיה בעייתית במיוחד, ולכן מדובר על שלב קריטי.

צביעה בשכבות - לרוב, צביעת מתכת מתבצעת בשתי שכבות שונות - שכבת יסוד ושכבה עליונה, כך שהמראה הסופי צריך להיות מושלם וללא חלקים ריקים. נהוג לעתים גם לצפות אותם בשכבה שלישית של לקה, שנותנת מראה גימור מבריק יותר, ואפשר בהחלט להשתמש בכך. מכל מקום, מומלץ תמיד להשתמש בשתי שכבות, ולא להסתפק בשכבה אחת בלבד, שכן זו עלולה להיות דקה מידי. יש כמובן צבעים שמיוצרים מראש, ככאלה ששמים שתי שכבות בבת אחת, ואפשר גם לבחון אותם במידת הצורך.

שימו לב לעובי - נהוג לומר לעתים שכאשר צובעים מתכות, יש להקפיד על עובי של 50 מיקרון לפחות. עם זאת, חשוב להקפיד על כך שיש מתכות שדורשות לעתים שכבות צבע עבות יותר. יש לשים לב שכאשר אתם רוכשים את הצבע - שהוא בעובי מספק, ובמידה ולא, יש להשתמש בכמה שכבות בהתאם, יותר משתי השכבות הבסיסיות.

מתכת פנימית או חיצונית? - יש לעתים הבדל, בין צביעת מתכת פנימית, שנמצאת בשטח סגור או אפילו פנימי במיוחד, לבין מתכות חיצוניות שחשופות לתנאי מזג האוויר. יש בכל המקרים לעשות שימוש בצבע מתאים לצביעה פנימית או חיצונית. גם כאן - יש צבעים שמתאימים מראש לצביעה פנימית וחיצונית גם יחד, ויש לשים לב היטב לתכונות הללו.

 
 
צביעת מתכות ופלסטיק
 

 

צובעים לבד או עם אנשי מקצוע?

 
 
בסופו של יום, כל הטיפים שהצגנו עבורכם, מתאימים בעיקר למקרים שבהם אתם מעוניינים לצבוע מתכות בעצמכם, עם ציוד מקצועי שרכשתם. עם זאת, אין ספק שהטיפים הללו חשובים, גם אם אתם פונים לחברה מקצועית לצביעת מתכות - שכן יש לשים לב שהם משתמשים בציוד המקצועי המתאים. אל תתביישו לשאול שאלות מקצועיות - כי אלו יסייעו לכם לבחור את החברה הטובה ביותר בתחום.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
צבי הנחל 3, ת"ד 12142, פארק תעשייה עמק חפר 3877701
טל': 6055514 - 04,  1700-555-010 פקס: 04-6103311
דוא"ל: mmn@bezeqint.net